Workhaus Maslak, Büyükdere Cad. Nurol Plaza No:255 D:21/A, 34450 İstanbul

HANS TENDAM İLE MUHTEŞEM DÖRTLÜ WEBİNAR SERİSİ

02.11.2020
3.732
HANS TENDAM İLE MUHTEŞEM DÖRTLÜ WEBİNAR SERİSİ

HANS TENDAM İLE MUHTEŞEM DÖRTLÜ WEBİNAR SERİSİ

 

DÖRTLÜ WEBİNAR SERİSİ
Regresyon Terapisi Dünyasının Dünyaca Ünlü Duayeni Hans tenDam ilk kez Online platformda School of Younity organizasyonuyla sizlerle.

 

Kaza Travması Çözümlemeleri:

 Kazalar travma sonrası stres bozukluklarına sebep olabilir. Şok etkisi geçtikten sonra, ruhumuzda ve bedenimizde bıraktıkları hasar yok sayıldığında, ileriki dönemde, daha sancılı sonuçlar doğurabiliyor.

Kaza anına regresyon tekniğiyle geri döndüğünüzde, farklı tekniklerle bedende ve zihinde oluşan gerginlik ve bloke edilmiş duyguları rahatlatabilirsiniz.

Bu özel modülde, kaza travmalarının dönüştürülmesi, bedendeki ve zihindeki hasarların somatik deneyimleme, derin doku şifası, beden terapi gibi farklı tekniklerle onarılması vaka örnekleriyle açıklanacak.

Kaza anı regresyon çalışmaları çoğunlukla olağanüstü sonuçlar verir. Kaza ve travma sonrası stres bozukluğu konularıyla nasıl çalışacağınıza yönelik yol haritası farklı örneklerle takım çantanıza eklenecek.

Personifikasyon :

 

 Büyük üçlü: Regresyon, Personifikasyon ve Enerji Çalışmaları. En önemli araçlarımızdandır Personifikasyon. Bir terapistin olmazsa olmaz yöntemlerindendir. Doğru uygulandığında, bilinçdışının gizemini ve karanlık köşelerini aydınlatır.

Bir probleme, problemin doğurduğu sonuçlara, ve içimizdeki çözümleme yollarına sonsuz erişim sağlayabildiğimiz kaynağa Personifikasyon tekniği ile kişiselleştirerek ulaşabiliriz.

Kısır döngü tekrar eden döngüsel problemler ve çatışmalar, kendi içinde cevabı gizli çatışmalar, Personifikasyon yöntemi ile açığa çıkartılabilir.

Depresyon, Özdeğersizlik ve Özsaygı eksiklikleri, tükenmişlik sendromu, pişmanlık, zihin karmaşıklıkları, kendinden şüphe gibi kişiyi sağlıklı bir hayat yaşamaktan alıkoyan patalojik rahatsızlıklara Personifikasyon tekniği ile çözümler üretebiliriz.

Personifikasyon Tekniğinin ana başlıkları irdelenecek ve yol haritası çizmenize araç olacak yöntemler vaka örnekleriyle açıklanacak.

 

Travma Süreçleri & Katarsis / Duygu Çözülmesi Yönetimi:

 

Katarsis bilinç dışına itilmiş duyguların yaşanıp boşalım olanağına kavuşturularak danışanın patojen duygulardan ve nevrotik belirtilerden kurtarılması anlamına gelir.

 

Ruhun hem özgürlüğüne hem de tarafsızlığına kavuşturulmasını simgeleyen bir retorik olan Katarsis, özünde ruhani başkalaşmayı, hatta bunun için bazen astral boyut değiştirmeyi de anlatmaktadır.

 

Psikoterapide her zaman olduğu gibi danışanın ihtiyacına göre bir yöntem belirlenir; bazı danışanın zorlanacağı bu yöntem bazı danışan için yorucu ve tahammül edilmez olabilir. Hangi terapi yönteminin hangi danışana uygun olduğunu anlamak uzun soluklu deneyim ve pratik gerektirir.

 

Danışanı travma anına geri götürürken (regresyon tekniği ile), takım çantanızın dolu olduğundan emin olmanız önemli. Bu modülde, Katarsis yönetiminden ve travma süreçlerinin içinden geçerken izlememiz gereken yöntemlerden bahsedeceğiz.

Mental (zihinsel), duygusal ve fiziksel katarsis yönetimi ve çözümlemeleri bir uzman olarak ufkunuzu daha da genişletmeyi hedefler.

 

Duygusal Tıkanmalar & Travmayı Sonlandırma Teknikleri :

 

Nasıl ve neden duygusal tıkanmalar deneyimleriz? Sadece duygusal olarak değil, zihinsel olarak tıkanıklık yaşadığımız olaylar ve durumlar vardır. Pandeminin tam da ortasında, belki de şu anda en kabus travmalarınız tetiklendi ve duygusal ve zihinsel tıkanıklardan çamurlu sudan derin anlamı göremiyorsunuz.

Bazen acıyı uyuşturmak için duygularımızı ve düşüncelerimizi bastırırız. Acıyı ve yası sonlandırma teknikleriyle, duygusal tıkanıklarınızın çözümlemelerini öğreneceksiniz

Kimler Katılabilir:

 

  • Psikoterapistler
  • Psikoanalistler
  • Regresyon Uzmanları
  • Gestalt Terapistleri
  • Yaşam Koçları
  • Recall Healing Öğrencileri

HANS TENDAM KİMDİR?

Hans TenDam, Amsterdam Üniversitesinin psikoloji ve pedagoji bölümleri mezunudur. 1970’den bu yana, bağımsız yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır ve strateji geliştirme ve organizasyonun yenilenmesi konularında uluslararası deneyime sahiptir. Hans TenDam, regresyonu ve geçmiş yaşam malzemesini keşfederek bu alandaki öncülerden bir haline geldi. Regresyon terapisinin “Hollanda Ekolü”nü başlattı. International Board of Regression Therapy (IBRT) danışma kurulunda yer almaktadır ve European Association of Regression Therapy (EARTh)’nin kurucu başkanı ve yaşam boyu onur üyesidir.

 

Eğitime kayıt yapmak için hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim
Aşağıdaki butonları kullanarak eğitme kayıt yaptırabilir, ve İYZİCO güvencesiyle ödemenizi yapabilirsiniz. Eğer Havale/EFT ile ödeme yapmak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterli.

 

  • İngilizce’den Türkçe’ye Simultane çeviri yapılacaktır.
  • Webinar süresince, her oturum sonrasında soru & cevap zamanı delege edilecektir.
  • Öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Eğitim ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: